26 Eylül 2014 Cuma

The Balm Nude Dude Far Paletiİlk defa aldığım bir şeyi, jet hızıyla blogda paylaşıyorum çünkü artık farı gözünden tanıma uzmanı oldum! ve bu paleti çok beğendim :)
Öncelikle The Balm'ın ambalajlarında kadın ve erkeğin eşit derecede ön plana çıkarılmasını seviyorum! Biscolata mantığıyla çalışıyor adamlar :) Tabii ki ambalajı için almadım ama Türkiye'de üretilmeyi bırakın, hayal bile edilemeyecek bir tasarım olduğu için koleksiyonumda olmalıydı..
Gördüğünüz gibi Nude Tude paletin, erkek kardeşi, ambalaj tasarımı, fırçası aynı. Renklerin de çok benzer olduğunu, gerek olmadığını söyleyen arkadaşlar var ama bence benzer değiller.. Topluca bakınca, bütün nude paletler benzer görünüyor elbette ama tek tek inceleyince tabii ki farklı.
Biraz fazla fotoğraf var, peşinen söyleyeyim..
Gratis'in bugünkü bayram indiriminden 29.90 a aldım. Adana Optimum'da 4 tane vardı ama ben mağazadan çıkana kadar son 1 tane kalmıştı, indirim süresince sevkiyat olursa yine bulabilirsiniz. Çarşamba, cumartesi Türkiye genelinde sevkiyat günü diye biliyorum..
Paleti almakta kararsızdım, fakat The Balm'ın son çıkan paletlerinin giderek daha iyi olduğunu düşündüğüm için aldım gitti. İncelediğimde ise haklı olduğumu gördüm; mat farlar da ışıltılı farlar da oldukça pigmentli ve yumuşak. Shady Lady farlar gibi, sadece ışıltısını veren rengi olmayan farlardan değil.
İlk iki renk, her palette en çok aranan ve en çabuk biten renkler olduğu için bu palet kesinlikle göz çıkarmaz :) Klasik bir krem rengi ve sütlü kahve. Benim gibi açık tenli olup, gölgeyi dağıtmaya çalışırken komalık oluyorsanız bu kahveyi çok seveceksiniz kolayca dağılıp, yumuşak bir görünüm veriyor.
Alttaki ilk renk Fabuluos, müthiş bir ışıltıya sahip, çok yoğun ve incecik sarı ışıltıları var, gözpınarı aydınlatmasında çok şık duruyor. Kesinlikle sim, hatta ışıltı gibi değil, daha ince.. Botanics'in beyaz farına benziyor.Alttan 2. ve 3. ile üstten 3. farlar birbirlerine çok benziyor. Işıltılı somon, şampanya, bronz diyebilirim. Hotmama'nın ton değiştirip far olmuş hali.
Üst soldan 4. Flirty rengi, Balm Jovi paletteki Rem rengine benziyor fakat o kadar lila değil, daha pembemsi ve altın ışıltılı, yine çok beğendiğim bir renk. "Lid" göz kapağı bölgesinde tek renk olarak çok güzel duruyor.
Feisty rengine bayıldım.. Mat sütlü kahve, gül kurusu gibi bir renk.. Paletteki son mat renk Friendly, çok koyu bir acı kahve, hatta biraz morluk var sanki..
En az kullanacağım renk Fierce, yine çok koyu, ışıltılı bir yeşil ama ışıltılı renklerle kombinlenebilir ve belirgin bir yeşil değil.
Altta sağdan ikinci renk Funny, bordo, kızıl, mürdüm gibi ışıltılı bir renk. Yine dış v'de çok güzel bir kombin oluşturuyor. Pembe, bakır tonlara çok iyi uyuyor. Bu ara bu renklere taktığım doğrudur!
Ve son renk Fine, klasik palet rengi, ışıltılı koyu kahve. 

 Farklı renkleri denedikten sonra, yaptığım son makyaj tüm gün kaldı ve kalıcılığını beğendim şimdilik. Çizgilenme yapmıyor ama çok yumuşak olduğu için, özellikle koyu renklerde biraz dökülme oluyor. Bunun için "tapping" denilen tampon hareketlerle, fırçayı sağa sola sürükleyerek değil, dokundurup çekerek uygulamak gerekiyor.. Genel olarak farı daha yoğun uygulamanızı sağlar ve yumuşak, pigmentli farlar daha az dökülür..

Canon 550D ile çekilebilecek en kötü fotoğrafları çektiğim için telefonla idare ettim yine. Renkler kolumda görünenden daha canlı, palette görünenlere daha yakın.. Paletle ilgili fazla fotoğraf bulamamıştım, bu yüzden fotoğrafa doyurdum sizi :)
Kimseye "koşun bu paleti alın" diyemem ama hiç far paletiniz yoksa ya da The Balm'dan hangi paleti alayım diyorsanız, mat ve ışıltılı farlar dengede olduğu için bu paleti tavsiye ederim. Bunun dışında tabii ki benim favorim Meet Matte ailesi ;)


Öte yandan sahte Lorac ve Urban Decay Naked paletlere para vereceğinize tabii ki bu paleti alın, tek bir palet kesinlikle işinizi görecektir..
Blog ve instagram çekilişime katılmayı unutmayın ;)
Sevgiler

5 yorum:

 1. Sonunda tendeki duruşunu görmek nasip oldu. Sabahtan beri palet resimleri görmekteydik zira. Hızın ışığım; almam dediğimi aldırtacak kılavuzum oldu. Yine de bir süre erteleyeceğim alışımı zira koca Gratis' ten elim boş çıktım bugün. Bu yeni paletler gelmiş olsaydı kandırabilirdi belki beni. :) Bugünlerde hiç alışverişim gelmiyor nedense. Güle güle kullan kuzummm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Göz makyajını da koymak isterdim ama instagrama koyduklarım, blog için yeterli değil gibi geliyor :/

   Sil
 2. Bitanesin Seçil! :)
  Sonunda renklerin duruşunu gördüm ya ohe be diyorum. :) Kozmetik diyetindeyim, dün Gratis'e gitmek gelmedi içimden hala daha şimdi mi alsam sonraki indirime mi saklasam diyorum. Ama kesinlikle alınacak! :)

  YanıtlaSil
 3. Ankara'da yaklaşık 5 Gratis'e baktım yoktu.Elimde milyonlarda palet var ama bu sefer bulursam alacağım, çünkü aylardır acil ihtiyaç dışında ürün almıyorum, ödülüm olsun :) Ayrıca o Fierce rengine ben bayıldım!

  YanıtlaSil
 4. Güle güle kullan canım. Palet güzel de bunu kullanabilecek yetenek olması lazım bende (:

  YanıtlaSil