2 Haziran 2014 Pazartesi

#bumerangdeneyimgunleri Mix Mondial Adana Etkinliği

Merhaba! Bugün size çok güzel bir geceden bahsedeceğim. Geçen çarşamba Hürriyet Bumerang ekibi Adana'ydı. Maki Restoran'da Mix Mondial festivali kapsamında, özel kokteylleri deneyimledik.
Fikir çok güzel ve Bumerang'ın ilk defa Adana'ya geliyor olmasından dolayı çok heyecanlıydık. Birçoğumuz daha önceden tanışsak da çoğu blog yazarının burada olduğundan haberimiz yok hala.
Mix Mondial'in sitesinden hangi şehir ve restoranlarda bulunduğuyla ilgili bilgi alabilirsiniz..


Sol baştan SRGZ blog, Aslı'nın Dünyası, Funda Ceyhan, Cıngıfıllı ve Bumerang ekibi. İsimlere tıklayarak arkadaşlarımın bloguna ve geceyle ilgili yazılarına ulaşabilirsiniz.
Beyler e-ticaret ve bilişim ile oldukça ilgiliydi, konuşacak çok konu vardı ama ortak konu tabii ki blog tasarımı, kozmetik alışverişi ve Adana siyaseti oldu.

Instagram'dan daha çok aşina olduğunuz Bakım Günlüğü ve Cıngıfıllı aşkı :))


Klasik anlamda bildiğimiz kokteylleri, kendilerince yorumlamışlar ve özel bir kokteyl menüsü var Maki'nin.


İlk sunulan koktelyde Smirnoff Red, esmer şeker, lime gibi arkadaşlar vardı :) Caipiroska (kayperuşka diye telaffuz ettkileri) bir kokteylden esinlenilmiş..


İkinci sunumda Martini vardı. Ve şimdiye kadar martiniyi yanlış biliyormuşuz :)) Aslında martini markalı içkiden değil, cinden yapılan bir kokteylmiş. Ayrıca nane likörü vardı bu karışımda.
Ancak nane likörünün alkol oranı yüksek olduğundan ben bu güzel bardakla içemedim, ilk bardağıma döküp, buzlarla soğuttum içkiyi :))


Buzlu da olsa Martini beni sağlam çarptı, muhabbet ilerledi, anne-çocuk, bilişim, bumerang reklamları her konuyu konuştuk, hem hiçbir şey hatırlamıyorum hem de her şeyi hatırlıyorum gibi saçma bir durum var :))
Nitekim, bu çilekli shot'ın içinde ne vardı hatırlamıyorum ama tam bir tatlı-sert!


Dondurmalı Baileys favorim oldu! Vakti zamanında bir arkadaşım, kız içkisi sanıp sakın içme, sarhoş olursun demişti. Bu yüzden hiç denemedim ama gerçekten hafif zannedip, abartılmaması gereken içkilerden :)
Çikolata rendesi, dondurma ve Baileys ile yapımı çok kolay..


Hepsiyle, daha uzun uzun konuşmak istiyorum..

Murat ve Yiğit Beyler :)Erkan bey, Miss Poine, Bilmiş Anne :)


 Yedik, içtik, güldük, eğlendik.. En fotoğraflı ve bağlantılı yazımın sonuna geldik :)))
Adana'ya kıymet verip gelen, Bumerang ekibine iyi ki geldiniz diyorum...
Böyle güzel bir mekanı Adana'ya kazandırdıkları için ve tek tek bloglarımızı not ederek bizimle ilgilendikleri için Maki Restoran ekibine çok teşekkür ederim!

 
Evet, gecenin sonunda bu kafadaydım :))

13 yorum:

 1. Bitirişine vurulduğum!.. :)

  YanıtlaSil
 2. Cok keyifli bir yazi olmus:)

  YanıtlaSil
 3. Süper :)) beni unutmamışsın..Aslında birebir sohbet edemedik ama yakınımdaydın..Artık takipteyim..Belki bir gün tekrar buluşma fırsatımız olur..Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çarşamba sabah 11'de pakmaya'nın kahvaltısı var gelebilirseniz yine görüşürüz :)

   Sil
 4. çok güzel bir etkinlikti gecenin bitiş pozu süper ama :D

  YanıtlaSil
 5. biz katılamadık çok tanışmak isterdim bi dahaki sefere inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çarşamba sabahı gelebilirseniz pakmaya etkinliği var :)

   Sil
 6. http://cocugumlaeglenirken.blogspot.com.tr/2014/06/pakmaya-adana-blogger-bulusmas-ve-altn.html canım pakmaya yazısını yazdım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şekerciğim çok güzeldi bir araya gelmek yine yapalım :)) fotoğrafları yolluyayaım mı?

   Sil
  2. Çok sevinirim canım. Ben hâlâ diğer etkinlikleri yazamadım :)

   Sil
 7. Selam Adana da blogger toplantıları olsa ne güzel olur. Bir araya gelmek ve organize olamak istersen https://www.facebook.com/groups/adanaliblogger/
  facebook grubumuz. Yeni kuruldu aramızda olursan çok mutlu olurum. Bu yazıyı okuyan tüm Adanalı bloggerleri bekliyouz. Sevgiler

  YanıtlaSil