5 Kasım 2015 Perşembe

Mac Online Alışveriş | Accentuate/Sculpt


Merhaba! Bugün, geçen hafta yaptığım Mac online alışverişimden bahsetmek istiyorum. Renkli jel eyeliner'larından almak üzere uzun süredir siteye girip çıkıyorum ama karar veremedim. Blacktrack'in seveni çok olsa da beğenmeyenler de var, bir süre daha renkli kalemlerle idare edebilirim dedim. :) Ve sitede dolaşırken, ilk alınacaklar sırasında hiç yeri olmayan, görünce tutulduğum Accentuate/Sculpt ikilisini kaptım. 


Macnificent koleksiyonunda 2 farklı tonda, ikili sculpt and shape powder gelmiş. Bu ikili yıllar önce de bir koleksiyonda çıkmış ama tek tek de satılıyor. Ancak refill olarak bile alınsa daha pahalıya geliyordu. Şuradan da görebileceğiniz gibi gramajı 11.5 gram ve fiyatı 83 lira. Tekli refill olarak almak isterseniz 63 lira ve sanırım 6 gram. Koleksiyonda gelen diğer seçenek ise Lightsweep/Shadester ikilisinden oluşuyor. 


Yapısı yarı saydam diyebiliriz. Birkaç katta renk veriyor. Oldukça soğuk bir ton gibi duruyor ambalajında ama uygulanınca biraz daha sıcak bir hal aldı benim tenimde. Çok açık tenime uyar mı diye endişe ediyordum, birebir çok uygun bir renk olmasa da tenle bütünleşen ince yapısı nedeniyle beğendim. Aydınlatıcı kısmı ile henüz pek anlaşamadık. Hafif somon- pembe rengine bayılsam da çok az aydınlatıyor. Işıltısı incecik, bu normalde çok sevdiğim bir şeydir hatta simli aydınlatıcı kullanamam ama Accentuate için minimum aydınlatma diyebiliriz :) Benzer şekilde tozutmayan, fırçaya az gelen, ince yapısı nedeniyle de olabilir bu durum. Yine kat kat uygulamak mümkün.Mac yılbaşı koleksiyonu ve diğer koleksiyonlardan kalan pekçok yeni ürün var sitede. Oldukça iştah kabartıcı :) Alışverişim oldukça hızlı ulaştı. Anket doldurduğum için bir indirim kodum vardı, başka bir şey gelmesi gerekiyordu ama CC krem numunesi geldi. Henüz denemesem de cc gelmesine daha çok sevindim tabii. Mac online'da tüm alışverişler ücretsiz kargolanıyor. 


Orijinal Mac ürünlerin facebook sayfalarında satılmadığını bir kez daha hatırlatayım :) Başka yerden alacaksanız bile, kendi sitelerinden fiyata bakıp mantıklı mı bir bakın. 30 liraya Mac paleti falan diye bir şey olamaz..
Sonunda Adana'ya da Mac mağazası açılıyor. Yakında Ziyapaşa'da açılacak. Gaziantep'ten sonra Kilis'e H&M açılmış, o da gelirse tam olacak.
Sevgiler 

7 yorum:

 1. Güle güle kullan cok güzel görünüyor :)

  YanıtlaSil
 2. Güle güle kullan cok güzel görünüyor :)

  YanıtlaSil
 3. Gayet gizel görünüyor; ağız tadıyla kullan kuzum.

  YanıtlaSil
 4. Çok güzelmiş güle güle kullan. İhtiyacım olsa kesin alırdım

  YanıtlaSil
 5. geriye sayım başladı mac mağzamız için <3

  YanıtlaSil