24 Şubat 2015 Salı

Clinique All About Eyes Rich Göz Kremi

Herkese merhaba... İçimden hiçbir şey yapmak gelmezken, blog yazmaya hiç elim varmadı... Yazdım, çizdim sonra susturdum kendimi! Herkes bu kadar üzgünken bu kadar olumsuz şeyler yazamazsın dedim ama bir o kadar da daha çok konuşmalı, daha çok aydınlatmalıyız insanları...
***

Bugün, uzun süredir kullandığım Clinique All About Eyes Rich'ten bahsedeceğim. Clinique setlerinden sürekli çıkan All About Eyes ve Rich'i birkaç kez kullandım, hatta ilk göz kremlerimdi. All about eyes, jel kıvamlı daha genç ya da yağlı ciltler için uygun. Rich ise çok çok çok kıvamlı, bu yüzden 25 yaş sonrası ya da kuru ya da çizgilenmeye başlamış göz çevresi için uygun. Kremlerdeki yaş sınırlamasına uymuyorum, bu cilt ihtiyacı ile ilgili.. 50 yaşındaki yağlı cilde sahip bir insanın, kalıp peynir kıvamında krem sürmesinin bir anlamı yok.

Öte yandan, göz çevresi sorunları çoğunlukla birden bire başlar ama aslında uzun süredir oluşmaya başlamıştır. Saçın ağarması gibi, bir anda fark edersiniz kırıştığınızı. Benim de göz çevrem normal seyrederken düzenli krem kullanmaz, abartılı bulurdum göz kremi kullanmayı. Yine de 23-24 yaşından itibaren düzenli kullanmaya başladım ve bu 5 ml'lik minicik deneme boyu, bana çok uzun süre yetti. Çünkü parmağınızı daldırıp, bir parmak almanıza gerek yok, sadece parmağımı üzerinde gezdiriyordum ve bu yeterli geliyor. Yapısı çok yoğun ve bastırınca içine çökmeyecek kadar sert.

Bakınız, body butter gibi :) Ekstra nemlendirmesinin dışında, ince kırışıklıklarımda geriye dönüş yaşadığımı söyleyebilirim. Bir dönem oluşan, çöküntü şeklindeki kaz ayağı görünümünü bile yok etti. Uykusuzluk, sıvı kaybı gibi nedenlerle de oluşmuş olabilir ama bu ürünün faydasını da açıkça gördüm.
Tüm bu özelliklerine rağmen tekrar alır mıyım? Kesinlikle almam.. Çünkü eskiden Clinique setleri kullanıyordum ve biraz daha insani bir fiyattaydı. Şu anda bu ürünün içinden çıkacağı bir seti almak için bilmem kaç yüz liralık alışveriş de yapmam, bu ürünün tam boyunu da almam. O paraya Kiehls denemeyi tercih ederim. Buna muail olarak ise Loreal'i buldum.


Bir dönem çok meşhur olan Nutri Gold (altın seri) yapı olarak oldukça benzer. İşimi görüyor ve beze yapmıyor. Clinique'i fazla kaçırınca gözümün iç bölgelerinde yağ butonları olabiliyordu.Göz kremi sürerken, bu yönlere, yüzük parmağı kullanmaya pek takılmıyorum ama bu da ihtiyaca yönelik bir durum aslında. Siz gözün altına sürün, oradan her yere dağılır diyenler var :) Saçmalamayalım lütfen, akne tedavisi görürken kaş altlarım kuruyup, pul pul döküldü ve hiçbir şekilde gözümün altındaki kremi kaş altı çekmedi :P
Benim yöntemim, gözün dışından içine doğru sürmek ama bu şekilde okun uç kısmı kadar içeriye girmemek, çünkü yağ butonları bu bölgede daha çok oluşabiliyor. Ve elimden kalan miktarı, kaş altının dış kısımlarına sürüyorum. Hatta bazen fara baz olması amacıyla da yapıyorum bunu. Yağlıysanız elbette göz kapağına krem sürmeyin ama çok kuruysanız, krem yerine far bazı kullanmak göz kapağını ekstra kurutur ve hem farı tutmaz hem de karıştırma işlemi çok zorlaşır.
Hem makyaj ve hem cilt bakımı konusunda kendinizi çok iyi tanımalısınız ve ürünleri farklı kaynaklardan araştırarak kullanmalısınız.

Sevgiler

6 yorum:

 1. İyı madem loreal alayım bende , clınıq düşünmekteydım bende ama korkuttun benı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuzu güzel krem çok kötü değil ama hem ağır gelebiliyor hem de gereksiz pahalı.. En ucuz 100 liraya gördüm :/

   Sil
 2. çok severek kullandığım bir kremdir. Loreal den aynı şekilde memnun kalamıyorum.

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten de ilk kullandığım markalardan biridir Clinique ve set halinde aldığımız halde pahalı gelmezdi. Şimdi uçmuş fiyatları. Ve genelde son kullandığım ürünlerinden memnun kalmadım, 1-2 şey hariç. Ben göz kremini yüzük parmağımla göz pınarına çok yaklaşmadan ama göz altından başlıyorum kaz ayağı bölgesine 8ler çiziyorum :) sonra kalanı göz üzerine sürüyorum :) Çok eskiden cilt bakım eğitimi almıştım orda öğretmişlerdi, alışkanlık olmuş işte :)

  YanıtlaSil
 4. Tatlimmm sevgili arkadasim derin ile birlikte 8 Mart icin blog uzerinden bir etkinlik duzenledik.Adi blog kesfi,amaci yeni bloggerlari takip etmek :)) Seni ve bu yaziyi okuyan herkesi davet ediyorum :)
  http://izmirleydisi.blogspot.com.tr/2015/03/8-mart-blogger-bulusmas-8-march.html?showComment=1425242338879#c5784919680860620048

  YanıtlaSil
 5. Loreal severek beğenerek kullanıyorum ;)

  YanıtlaSil